Radijo stotis A2
 
Radijo stotis A2
A2 linksmadieniai
AR ŽINOJOTE, KAD:
1. A2 antena sumontuota 252 m aukštyje (beje, tai teisingas atsakymas į būsimo žaidimo klausimą:)
2. Linkolnas - tai visai ne tai, apie ką Jūs galvojate. Ar pamenate mūsų šaukinį?
3. Frazę "A2 - is the best Radio Station in Lithuania" mums dedikavo amerikietis jodleris Paul Belanger

1.
1.
 
3.
3.

 
 
 
MEILĖ PER SKRANDĮ
(Daugiau informacijos puslapio apačioje)

 
 
 

A2 LINKSMADIENIŲ ŠIOKIADIENIAI
1. Apšilimas prieš Muzikinį ringą: DJ Povilas ir DJ Lukas
2. Ramūnas Jaras - sūnaus paklydėlio Tomo tėvas - dažnas mūsų svečias
3. Besididžėjaudamosios :)

 
1.
 
2.
 
3.

A2 AKCIJOS ATRAKCIJOS
Tie, kas manė, jog tai muliažas, stipriai klydo... Žąsis pasirodė itin rami ir draugiška. Mielai pozavo. Po fotosesijos pasiliko nakvoti A2 studijoje. Kitą rytą kartu su ežiuku saugiai grįžo atgal į namus, į Gyvūnų globos draugiją.

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
EKSTREMALIŲ IŠBANDYMŲ METAS
A2 klausytojas Rokas tą dieną šventė savo 18-tąjį gimtadienį. Draugai jam parengė netikėtą staigmeną. Šuolis nuo TV bokšto buvo gimtadienio dovana, todėl norėjo jis to ar ne, "krikšto" neišvengė. Vėliau savo įspūdžius papasakojo per A2. Taip apie jo sėkmingą nusileidimą sužinojo visi...

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
LOVE PARADE
Mes juk perspėjome, kad labai nenustebtumėte sostinės gatvėse pamatę prašvilpiantį neaiškios markės automobilį, apsiūtą kailiu. Galėsite tik spėlioti – kas tai? - Honda, BMW, MB ar Chrysler muzikinis „box‘as“... tai supras tik bendraminčiai...“
2002 metų rugsėjo mėnesį linksmai ir žaismingai nusiteikusių bei karnavališkai pasirėdžiusių žmonių kolona pajudėjo nuo Hyper Rimi J.Basanavičiaus gatve Rotušės link. Priekyje važiavo valiūkiškai išdabinta platforma su šokėjais ir A2 diskžokėjais. Gausi Radijo stoties A2 klausytojų palyda driekėsi Vilniaus gatvėmis, stabdydama eismą ir džiugindama praeivius bei policininkus:)… Kolonos galo nebuvo matyti. Veidai švytėjo, o kūnai lingavo pagal šokių ritmą. Pakeliui nuolat prisijungdavo būreliai entuziastingai nusiteikusių gerbėjų. Taip pėsti ir ratuoti pasiekė Rotušę. Čia visų laukė Dj setai bei „KLUMPAKOJO®“ dešrų lietus tikrąja ta žodžio prasme – įsisvaizduokite dešros vietoj manos iš dangaus:)
Tai buvo tik tarpinė stotelė. Dar labiau pagausėjusi kolona linksmai patraukė Pamėnkalnio gatve Žirmūnų link, kur naktiniame klube Malibu dalyvių laukė houso muzikos fiesta iki pirmųjų gaidžių…Taip įvyko pirmasis istorijoje Vilniaus mini LOVE PARADE… Nėra ko stebėtis, kartą patyrus savo kailiu ir pamačius savo akimis tradicinį LOVE PARADE, dar ilgai tuo gyvenama...

 
 
 
 

Tais metais legendinis „LOVE PARADE“ kaip kometa keliavo iš anksto numatyta orbita: savo taikos žygį pradėjęs Meksikoje balandžio 13 d., per Austrijos sostinę Vieną atkeliavo į Berlyną (07.13), rugpjūčio 30 d. pasiekė Tel-Avivą, o 2003 m. vasario 15 d. jau šurmuliavo Pietų Afrikoje – Keiptaune.
KLUMPAKOJO®“ gerbėjai savo ausimis ne kartą galėjo girdėti autentišką pasakojimą apie nuostabią kelionę į pasaulinę diskžokėjų fiestą, apie margaspalvį karnavalą ir begaline tolerancija alsuojančią atmosferą, apie ekstravagantiškas dalyvių šukuosenas, apie klubinių diskžokėjų iš Ispanijos, Honkongo, Airijos, Nyderlandų, Vokietijos diktuojamas muzikines madas ir pagaliau apie tai, kaip kelionės draugai iš Centrinės Afrikos degustavo „KLUMPAKOJO®“ dešrą…

 
 
 
 

A2 APIE NEMATOMĄ DAKARĄ
Oficiali įvairiais kanalais mus pasiekianti informacija – tai tik nedidelė dalis to, ką iš tiesų galėtume sužinoti apie Dakaro ralį. Kodėl vis daugiau lietuvių ryžtasi šiam nepaprastam išbandymui? Kas verčia juos rizikuoti, eikvoti energiją, didelius pinigus, leistis į „amžiaus avantiūrą“? Nusistovėjusi lenktynių lyderių ir outsaiderių sąvoka, įvairūs mitai, abejonės, išankstinė skeptikų nuostata dažniausiai trukdo suvokti tikrąją šio reiškinio esmę. Radijo stotis A2 kasdieninėse savo laidose kartu su šios srities profesionalais nuolat aptarinėjo nematomo Dakaro puses.

 
 
 

2002 m. kartu su žurnalistu Stasiu Grigaliūnu buvo parengtas 20-ties radijo laidų ciklas „Dakaras-2002“ bei 25-kių laidų ciklas „Dakaro pamokos“, vyko totalizatorius. Laidos, kuriose mielai sutiko dalyvauti ir kiti šios srities profesionalai, tokie, kaip dabartinis Moller Auto Rinkodaros vadovas Linas Barščevičius ir kt., buvo skirtos Ginto Petraus ir Viktoro Kašteliono "Neptūno" ekipažo Nr.283 palaikymui. Šie lenktynininkai, įveikę 8 tūkst. km trasą, sėkmingai pasiekė finišą ir pelnė "Dykumos nugalėtojų" titulus.
"A2 laidos buvo stipri moralinė parama" - vėliau pripažino Viktoras Kaštelionis. Ir iš tiesų, Dakaro tema sulaukė ypatingo tiek ekstremalaus sporto mėgėjų, tiek tikrų ralio profesionalų, tiek draugų bei kolegų dėmesio.

 
 
 
 
 

Atrodytų – viskas gyvenime turi ribas. „Dykumų nugalėtojo“ titulą 2002-siais pelnęs Viktoras Kaštelionis mano kitaip: „Žmogaus fizinių galių, savimonės bei technikos tobulinimui ribų nėra. Dakaras – tai ne tik technikos, dvasinės bei psichologinės parengties išbandymas, bet ir valstybės prestižo reikalas.“

 
 
 
 
 

2003-siais į Dakarą išsiruošė net trys lietuvių ekipažai.
Remiantis praeitų metų patirtimi, šį kartą, organizuojant laidas, buvo pasirūpinta operatyvesnėmis ryšio priemonėmis, kurių dėka Radijo stoties A2 klausytojai turėjo išskirtinę galimybę išgirsti naujausią informaciją iš pačių ralio dalyvių.
Apie tai, kaip ralyje sekėsi lietuvių ekipažams ankstų sausio 12-sios rytą mums pasakojo tiesiai iš trasos paskambinęs “Neptūno” ekipažo vairuotojas Gintas Petrus (pokalbio fragmentas):

“Abu maratoniniai etapai Gadamesas-Gatas ir Gatas-Saba buvo labai sunkūs. Kelyje buvo daug aukštų kopų, tad daugybę kartų klimpome ir kasėmės. Sutemus būdavo dar sunkiau… Todėl finišuodavome 2-3 val. nakties ir mažai pailsėdavome prieš kitos dienos startą.
Košmariškas buvo ir 9-asis etapas, kuriame teko važiuoti per Al Haruj vulkaninių kalnų masyvą. Tiek dulkių nebuvau matęs niekur kitur pasaulyje (...) Užsiteršus oro filtrui, pradėjo kaisti variklis, o vėliau, dulkėms pro oro įsiurbimo sistemą patekus į degalų sistemą, išvis sustojome. Laimei, vežėmės kelis atsarginius degalų bakus…
Greičio ruožo pabaigoje aukštose smėlio kopose radome užstrigusį A.Petraitį ir dar kelis ekipažus. Įveikiant aukštas kopas, sunkiausia yra nusileisti, nes dėl biraus smėlio neretai “galas pradeda lenkti priekį” ir atsiranda pavojus apvirsti.
Kol kas mūsų ekipažui lenktynės vyksta pagal planą: esame rezultatų lentelės gale, bet turime beveik sveiką automobilį. Tiesa, vakar mūsų mašinoje sugedo papildomi halogeniniai žibintai..

 
 
 
 

Kiti du Lietuvos ekipažai turi rimtesnių problemų su technika, ypač A.Lekavičius: jei jis važiuoja lėtai – viskas tvarkoje, bet jei tik paspaudžia akseleratorių – jų “Toyota” pradeda byrėti akyse. Aurelijus Petraitis turi mažiau problemų, tačiau nekrauna generatorius, todėl jie negesina variklio netgi naktį, nes ryte bijo neužsivesti... Tiesa, vakar jie išmušė vieną amortizatorių…
Linkėjimai visiems, lekiame į šios dienos startą.”
A2 klausytojai įsitikino, kad tikrąją Dakaro dvasią, nenusakomos rizikos skonį, dykumos klastą gali perteikti tik tie, kurie tai kada nors patyrė savo kailiu. Būtent tokie buvo mūsų pašnekovai - Viktoras Kaštelionis ir Lietuvos motociklų federacijos prezidentas ir pirmasis Dakaro ralyje finišavęs lietuvis Romualdas Beresnevičius.
● ● ●
EKSTREMALŲ LINKSMADIENIAI
1. Svečiuose Vilniaus Rotušės kultūrinių renginių kuratorė Aldona Daučiūnienė ir alpinistas Vladas Vitkauskas.
2. ...
3. Pokalbis apie paauglių nusikalstamumo prevenciją su policijos komisaru Sigitu Mecelica, šiuo metu užimančiu VPK viršininko pareigas Vilniaus m. vyriausiame policijos komisariate.


1.
1.
2.
2.
3.
3.

4.
4.
 
5.
6.
6.

4. Tautietis, tarnaujantis Prancūzų legione, žadėjo dar sugrįžti...
5. ...
6. Po laidos Ramūną Jarą skambučiais apipylė A2 klausytojai. Visi norėjo su juo pasikalbėti!.. Štai dar vienas (nuotr.7.) ir dar vienas (nuotr.8.)..., ir dar visas tūzinas... Visų nuotraukų, deja, nepajėgėme sutalpinti... Skambučiai, atrodė, niekuomet nesiliaus...(nuotr.9)

7.
7.
8.
8.
 
9.

ODONTOLOGŲ IR JŲ PACIENTŲ AKTUALIJOS... ar tai neekstremalu?
"Tegloboja Jus šventoji Apolonija (odontologų globėja, aut.pastaba) vardant to, kad jos globą pajustų ir visi Jūsų pacientai" - šiais žodžiais dažniausiai pasisveikindavome ir atsisveikindavome su A2 studijos svečiais ir viešniomis. Sveiki, gražūs ir balti dantys - juk kiekvieno svajonė…
Žmonės pakankamai kūrybingi, kai gyvenimas juos priverčia ieškoti įvairių alternatyvų.
Kartą laikraštis "The Indian Express" aprašė neįprastą istoriją apie 40-metį indą, kuris per nelaimingą atsitikimą netekęs kelių dantų ir negalėdamas įpirkti tikrų protezų, išsipjovė juos iš bambuko kamieno… Šis novatoriškas atradimas sulaukė daugybės pasekėjų. Dabar bambukinius dantis Indijoje turi apie 4 tūkst. žmonių. Krūminis dantis kainuoja 50 rupijų (apie 4,40 lito), o kapliai - šiek tiek pigesni. Kad šie dantys būtų gražūs ir balti, indai juos dengia tirpintu plastiku…
Deja, mūsų sąlygoms to nepritaikysi…

1.
1.
 
2.
3.
3.

Sumanymą rengti laidų ciklą "Odontologų ir ju pacientų aktualijos" padiktavo pats gyvenimas. Tikslas – abipusio supratimo siekimas: ko gi norėtų odontologai iš savo pacientų ir ko pacientai galėtų tikėtis iš savo odontologų?
Temos apie kosmetinę grožio odontologiją, dantų balinimą, vaikų dantų priežiūrą, ortodontų paslaugas, dantų protezavimą, implantaciją, chirurgiją gimė glaudžiai bedradarbiaujant su iškiliausiais šios srities specialistais - Lietuvos odontologų sąjungos organizaciniu komitetu, nuolat besirūpinančiu, kaip prisitaikyti ir išgyventi esamomis Lietuvos ekonominėmis ir palaipsniui įgyvendinamos medicinos sistemos reformos sąlygomis.


4.
4.
5.
5.
6.
6.

A2 studijos svečiai: Stomatologų sąjungos viceprezidentė (dabar Odontologų rūmų pirmininkė) doc. Anastazija Tutkuvienė (nuotr.5.), šv. Apolonijos klubo prezidentė Violeta Raslanienė (nuotr.5.), Lietuvos odontologų sąjungos prezidentas Gintaras Juodžbalis (nuotr.1.4.6.), bendrosios praktikos gydytojas odontologas Gediminas Šlepikas (nuotr.1.5.), KMU Odontologijos fakulteto dekanas prof. Ričardas Kubilius (nuotr.1.4.6.), ortodontė Vita Pranskietienė, protezavimo specialistai Jonas Ravickas (nuotr.3.) ir Alvydas Šeikus, es­te­ti­nio plom­ba­vi­mo pri­zi­nin­kė­ Bal­ti­jos šaly­se bei Lie­tu­vo­je stomatologe Ingrida Ivanciutė ir gydytojas Ernestas Balsiukas; A2 studijos viešnios (nuotr.2.)– odontologės iš Kauno ir Vilniaus – stomatologų sąjungos vaikų dantų karieso profilaktikos programos vadovė, KMU doc. Vita Mačiulskienė, KMU profolaktinės ir vaikų stomatologijos klinikos lektorė Julija Narbutaitė ir bendrosios praktikos gydytoja-referentė iš Vilniaus Vaida Raubienė, bendrosios praktikos gydytoja stomatologė Daina Simutienė.
● ● ●
RADIJAS - TAI GYVENIMO BŪDAS !
Čia mes ir mūsų svečiai, kuriuos visi pažįsta...

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 

A2: VISI PO DU arba žaidimas AKLAS PASIMATYMAS
"Koks bebūtų už lango oras - susirask sau gerą porą!" - skelbia žaidimo šūkis... Romantika, intryga, geros emocijos ir šiek tiek adrenalino...
Dėkojame žaidimo partneriams: Coca Cola Plaza Vingis, TV bokštui (LRTC), Valstybiniam Jaunimo teatrui ir kt.

 
 
 
 
 

 
 

ŠIRDIS Į ŠIRDĮ SU RYŠKIOMIS ASMENYBĖMIS IR PUBLIKOS NUMYLĖTINIAIS
politikais, muzikantais, aktoriais, kultūros veikėjais, dirigentais, režisieriais, sportininkais, alpinistais, autotiuningo meistrais...

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 

RETROSPEKTYVA
Vaizdingai iliustruoti faktai pasakoja apie radiofonijos pradžią ar pavienių radijo stočių atsiradimą (žiūr. skyrių “Apie mus”). Ne ką mažiau įdomi ir mūsų istorija.
Sovietiniais socialistinės ideologijos ir griežto autoritarinio režimo laikais idėja apie privatų transliuotoją ar leidėją buvo mažų mažiausiai utopinė. Tik Lietuvos Atgimimas atvėrė kelius minties ir žodžio laisvei.
Radiofono VILNIAUS VARPAS - vienos iš pirmųjų privačių radijo stočių Lietuvoje - gimimas sutapo su 1991 m. sausio 13-osios įvykiais. Nepaisant gresiančių pavojų, buvome nusiteikę itin ryžtingai ir patriotiškai. Atsirado galimybė realizuoti savo kūrybines idėjas. Šio alkio nepavyko numalšinti iki šiol… Jautėmės beprotiškai laimingi, galėję laisvai reikšti savo mintis, transliuoti norimą muziką, ko negalėjome daryti pastarąjį “perlenktos” cenzūros dešimtmetį, besidarbuodami griežtos atskaitomybės ideologinėje įstaigoje – Valstybiniame Radijo ir Televizijos komitete.
VILNIAUS VARPAS, gyvavęs trejetą metų, bendrai kūrybai subūrė įvairių sričių specialistus - istorikus, muzikologus, kalbininkus, žurnalistus, aktorius, radijo ir TV inžinierius... Jų tarpe - buvę LRT darbuotojai - Kęstutis Sakalauskas, Vydas Ivanauskas (nuotr.4.5.6.), Irena Plaušinaitytė(nuotr.4.), Vytautas Tulevičius (nuotr.5.), Audronė Ivanauskienė, Algirdas Klova (nuotr.2.3.), Rimas Kaziukėnas (nuotr.1.2.3.), Aras Lukšas, o taip pat Algis Bliujus, Vitalijus Karakorskis, Romas Mironas, Daiva Tamošiūnaitė, Jūratė Kučinskaitė, Daiva Budraitytė, Paulius Korsakas, Petras Lingė, Gintaras Plitnykas, Algimantas Butvila, Gražina Bigelytė, Arūnas Rotomskis, Romeo Rojus, Alfredas Bumblauskas ir kiti. Deja, nuotraukų išliko nedaug...

1.
1.
2.
2.
3.
3.

Taip atrodė pirmoji VILNIAUS VARPO studija (1.2.3.). Kuklios sąlygos visai nebaugino, svarbiausia buvo didžiulis noras ir ryžtas. Muziką dažniausiai transliuodavome iš viniliniu plokštelių, studijinių juostų arba kasečių. Miksuoti buvo tikras malonumas :) Netrukus į mūsų rankas pateko pirmieji CD. Nuolat drauge aptarinėdavome bendrą kūrybos koncepciją. Pats žodis "koncepcija", tapęs ypatingos svarbos terminu, vienam iš mūsų kolegų ilgainiui tapo netgi draugiška pravarde...
Beje, panašiomis sąlygomis, tose pačiose Sporto rūmų aparatinėse, už sienos esančioje patalpoje, savo veiklą pradėjo RADIOCENTRAS. Dabar jau tapo įprasta, kad transliuotojų tarpusavio santykius dažnai temdo nuolatinė konkurencinė kova dėl populiarumo ir reitingų... Tačiau tuo metu nieko panašaus nebuvo. Ilgam įsiminė nuoširdūs ir draugiški kolegos – Sigitas Žilionis, Rimantas Pleikys, Artūras Mirončikas, Arnas Klivečka, su kuriais dažnai net muzika keisdavomės:)

 
4.
5.
5.
 
6.

Pagaliau 1996-ieji! Gimė Radijo stotis A2. Pavadinimą lėmė Lietuvos Atgimimo sentimentai. Simboliu “A2” žymima legendinio Baltijos kelio automagistralė… Kilo idėja sukurti klasikinės muzikos kanalą pasaulyje garsių radijo stočių pavyzdžiu. Turėdami didelę klasikinės muzikos šedevrų kolekciją, transliavome kruopščiai atrinktą XV-XIX a. muziką bei Menų labirinto laidas apie interpretacijos meną. Dalis A2 programos buvo skirta džiazui. Ypatingo klausytojų dėmesio sulaukė A2 “Bliuzo pinklės”. Tačiau gerų norų nepakako. Tokio pobūdžio programa transliuotojui yra nuostolinga. Tą savo pavyzdžiu patvirtino 1998-siais atsiradęs Lietuvos valstybinio radijo klasikinės muzikos kanalas, kurio neišgelbėjo net ir solidžios valstybės dotacijos. Todėl šios idėjos teko atsisakyti.
Pramoginė A2 programa savo originaliomis idėjomis užkariavo klausytojus. Jos dėka pavyko pasiekti reitingų viršūnes. Vienas sėkmingiausių projektų - A2 KLUMPAKOJIS®, dvejus metus iš eilės A2 radijo klausytojų ir Ore portalo lankytojų nominuotas GERIAUSIA radijo laida Lietuvoje. Čia keletas įsimintiniausių akimirkų:

 
 
 
 
 

Čia dar ne viskas! Netrukus bus daugiau informacijos. Puslapis šiuo metu pildomas. Atsiprašome už nepatogumus.
Laukiame vėl apsilankant.© 2013 Radijo stotis A2® e-sprendimas: IDILES